cellulit

CELLULIT NA CELOWNIKU

Cellulit – największa zmora kobiet w każdym wieku. Powód, który sprawia, że wstydzimy się odsłaniać swoje ciała – szczególnie nogi i pupę w okresie letnim. I zawsze po lecie obiecujemy sobie, że tym razem zrobimy coś, aby do następnych wakacji wyglądać jak bóstwo. Tak na marginesie, takie założenie już z góry skazuje nasze działania na niepowodzenie.

Cellulit dotyka 85-95% kobiet wszystkich ras po okresie dojrzewania. Nie jest on uważany za stan patologiczny, choć pewnie wiele za Was nie może spać po nocach z jego powodu, bo pozostaje problemem natury estetycznej, z którym kobiety próbują walczyć na przeróżne, często dojść drogie, sposoby. Takie jak: masaż, mikroigły, zabiegi laserowe, miejscowe kremy, karboksyterapia czy nawet liposukcja oraz wiele innych – bardziej kosztownych. W dłużej perspektywie czasu, te zabiegi nie są skuteczne i nie pozbawią celullitu na zawsze, pomagają tylko chwilowo!

Czy Ty też tak masz, że kiedy ściskasz swoje uda widzisz tę okropną skórkę pomarańczową! Wiesz, ja te ż tak robię i wtedy szlag mnie trafia!

Ale najbardziej szlag mnie trafia, kiedy większość z Was chce się go pozbyć bez względu na koszty i wierzy w pewne „bzdurne” sposoby.

CO WARTO WIEDZIEĆ O CELLULICIE

Cellulit jest częścią naszej kobiecej fizjologii (mężczyźni też ostatnio zaczynają go mieć). Kobiety są genetycznie zaprogramowane do większej zawartości tkanki tłuszczowej niż mężczyźni. My kobiety mamy z natury więcej tkanki tłuszczowej w dolnych partiach ciała. Tutaj tworzą się pre-adipocyty czyli w pełni nie rozwinięte komórki tłuszczowe. Pre-adipocyty są stymulowane przez estrogen i progesteron w okresie dojrzewania, aby stać się w pełni dojrzałymi i ukształtowanymi komórkami tłuszczowymi. Dlatego my kobiety mamy wyższy procent tkanki tłuszczowej niż mężczyźni. Dlaczego? Estradiol pogrubia tkankę łączną w skórze i macierz tłuszczową w dolnej części naszego ciała, zmniejsza napięcie naczyniowe wraz z przepływem krwi przez naczynia i to jest główną przyczyną powstawania celullitu. Genetyczna predyspozycja do cellulitu związana jest głównie z przewaga estrogenową oraz z genami, które sa odpowiedzialne za gładkość naszej skóry.

 CO ZROBIĆ? I jak się go pozbyć?

Moje drogie kobiety radzę oszczędzić swoje pieniądze , gdyż badania pokazują, że żadna z dostępnych nie przynosi trwałej poprawy.

Co proponuję? Skupić się na odpowiednim sposób żywienia, aktywnym stylu życia, braku używek (alkohol, papierosy) oraz trzymaniu odpowiedniego poziomu tkanki tłuszczowej na poziomie (18-25%).

Te zasady sprawdzają się o wiele lepiej niż sugerowane zabiegi kosmetyczne czy zabiegi medycyny estetycznej.

Możemy zmniejszyć cellulit do absolutnego minimum lub nawet się go pozbyć. Tylko wtedy, gdy uzyskamy bardzo niski poziom tkanki tłuszczowej (zazwyczaj poniżej 15%). A tego nie polecam, bo wiem z własnego doświadczenia, że to oznacza wtórny brak miesiączki.

Kobiety aktywne, które dobrze się odżywiają i maja prawidłowy poziom tkanki tłuszczowej – pokochajcie siebie i zaakceptujcie swój malutki cellulit (czasami widoczny tylko dla Was), bo pamiętajcie „NOBODY IS PERFECT”.

A jeśli chcesz naprawdę raz na zawsze rozrawić się z cellulitem, to zapraszam do indywidualnego, autorskiego Programu Schudnij Raz na Zawsze. Zapraszam do kontaktu.

Ty też możesz odsłaniac swoje ciało na plaży … Na zdjęciu poniżej  dziewczyna, która nie boi się odsłaniac swoich nóg na plaży 🙂

skórka pomarańczowa

Dla MANIAKÓW NAUKI podaję źródła cennych informacji:

  1. White U.A. and Y.D. Tchoukalova: Sex dimorphism and depot differences in adipose tissue function. Biochim Biophys Acta. (2014) 1842(3): 377–392;
  2. Wanner M, Avram M.:  An evidence-based assessment of treatments for cellulite. J Drugs Dermatol. 2008 Apr;7(4):341-5;
  3. Anderson L.A.: The effects of androgens and estrogens on preadipocyte proliferation in human adipose tissue: influence of gender and site. J Clin Endocrinol Metab. (2001) 86(10):5045-51.

2 myśli w temacie “CELLULIT NA CELOWNIKU

  1. Dominika35 pisze:

    Bardzo mocno chciałam też usunąć cellulit. Poza ćwiczeniami i dietą pomogły mi w tym zabiegi karboksyterapii, łącznie wykonałam 10 zabiegów. Teraz moja skóra jest nie do poznania. Gładka jędrna i bez pomarańczowej skórki.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s