przejmowanie się opinią innych

5 SPOSOBÓW, BY PRZESTAĆ SIĘ PRZEJMOWAĆ OPINIĄ INNYCH

Masz przechlapane, jeśli będziesz szukać akceptacji u innych, by utwierdzić się w tym, że jesteś dostatecznie dobra, utalentowana i wartościowa. Nie ma nic złego, aby być wdzięcznym za komplement, ale sztuką jest, by nie pozwolić, aby krytyka innych miała nad Tobą jakąkolwiek władzę! Jeśli podstawą Twojego poczucia własnej wartości jest to, co inni o Tobie myślą, to oddajesz władzę nad sobą innym i zaczynasz być zależna od nich, zamiast od siebie. Kończy się na tym , że gonisz za czymś, nad czym nie masz absolutnie żadnej kontroli i jeśli nagle okaże się, że te zewnętrzne siły (opinie) przestaja uważać Cię za kogoś interesującego, wartościowego, to stajesz przed ogromnym kryzysem tożsamości. Wiem – łatwo napisać, a trudniej zrobić. Też to przerabiałam – wiesz gdzie? W korporacji – opinia szefa, oceny okresowe … Albo opinie dotyczące moje sposobu odzywiania…

Teraz już wiem, że …

to co inni o tobie myślą, ma niewiele wspólnego z tobą – chodzi tylko o nich, nie o ciebie!

Podam jeden przykład, który daje do myślenia …

Dwie osoby mogą pójść na ten sam film i jedna z niego wyjdzie zapłakana, z przekrwionymi oczami, poruszona bardziej niż jakimkolwiek innym filmem w historii kina, podczas gdy druga osoba, będzie rozczarowana lub co gorsza, domagać się będzie zwrotu pieniędzy, twierdząc, że to największy gniot, jaki kiedykolwiek widziała …

Wszystko inne to tylko cudzy sposób postrzegania rzeczywistości, a to nie powinno Cię w najmniejszym stopniu obchodzić.

Poznaj sposoby na to, aby przestać przejmować się opinia innych i stać silniejszą wersją siebie.

zapytaj siebie „dlaczego”?

Dlaczego chcesz coś powiedzieć lub zrobić? Czy po to, by inni Cię lubili, podziwiali…? Aby na kimś się odgryźć, bo zażartował z Ciebie, bo jesteś gruba? Czy robisz coś, bo to będzie zabawne i przyjemne …? Zwracaj uwagę na swoją motywację i bądź wobec siebie szczera. Jeśli Twoje działania płyną z Twojego prawdziwego JA – zwyciężysz!

rób, co w twojej mocy

Brak pewności siebie rzuca Cię szybciej na pastwo opinii zewnętrznej. Pewnie wiesz już, że nie ma lepszego sposobu, by utracić pewność siebie, niż poczucie, że robisz coś na tzw. pół gwizdek albo też nie wierzysz w to, co robisz. Jesłi robisz co w Twojej mocy, najlepiej jak potrafisz, możesz być z siebie dumna i możesz nie przejmować się tym, co myślą inni.

znajdź wzór do naśladowania

Znajdź mentora lub kogoś, kto jest dla Ciebie wzorem do naśładowania. Jasno określ, co ma w sobie ta osoba, że wywiera na Tobie takie wrażenia i stanowi inspirację. W chwili, gdy nie będziesz wiedziała, jak zareagować i postąpić, zadaj sobie pytanie: co zrobiłby mój bohater?

Nauczenie się nie przejmować opinią innychy jest, jak rozwój mięśni: wymaga czasu. Po jakimś czasie, kiedy bedziesz nabierała siły i zaufania do siebie, możesz porzucić swój autorytet i zamiast tego pytać siebie: co JA zrobiłabym w tej sytuacji?

zaufaj swojej intuicji

My kobiety podobno mamy intuicję, ale ile razy mówiłaś sobie, patrząc wstecz: powinnam była posłuchać swojej intuicji – pierwsza myśl, była taka, a ja zrobiłam inaczej …

Mamy niezwykłe źródło pt. intuicja, które może nas poprowadzić, ilekroć tego potrzebujemy. Zamilknij i znajdź miejsce, gdzie możesz spokojnie usiąść i pomyśleć. Wszystkie potrzebne odpowiedzi znajdują się w Tobie. Zaufaj sobie, bo sama wiesz, co dla Ciebie jest najlepsze! Im bardziej będziesz wyczulona na swój wewnętrzny głos, tym staniesz się silniejsza.

kochaj siebie

Bez względu na to, co sądzą inni. Pamietaj jednak, że to, co sadzą inni, nie oznacza, że powinnaś rezygnować z możliwości korzystania z zewnętrznej opinii czy też wiedzy, ale nie powinnaś opierać poczucia swojej wartości na tym, co sądzą inni.

Istnieje coś takiego, jak konstruktywna krytyka i konstruktywne komplementy, ale to czy są konstruktywne czy nie, zależy to głównie od Ciebie.

kobieta i mężczyzna

Czasami innym jest łatwiej zobaczyć coś, czego my sami nie dostrzegamy. Pewne osoby mogą pomóc nam dostrzec prawdę na nasz temat, wtedy warto poświęcić swój czas, by ich wysłuchać, jeśli mamy żyć bardziej szczęśliwym i autentycznym życiem.

Czego życzę Wam z całego serca!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s