miłosc

EMOCJE, KTÓRE ODCHUDZAJĄ

Każdy ma swoje pole energetyczne. Emocje działają na organizm na poziomie komórkowym. Czy nie zauważyłaś, że od życia dostajesz nie to, o co prosisz, ale to, co czujesz? To czego prawdziwie pożądasz lub szczerze się boisz. Pewnie często zastanawiasz się, co przyniesie los. Jest to jednak dość przewidywalne, bo przyniesie z reguły to, co czujesz. Dlatego tak ważne jest wprowadzić się w stan, w którym odczuwa się dostatek, wdzięczność, spokój i miłość. Poprzez pozytywne wizje i odpowiedni kierunek skupienia, stwarzamy odpowiednią energię, wprowadzając się w stan wyższej efektywności. Ale nic samo się nie stanie, jeśli nie będzie działania. Podjęcie wyzwania i konsekwencja to kolejne elementy układanki.

Czyż nie jest tak, że zawsze kiedy odczuwasz wewnętrzny spokój, żyjesz w zgodzie z ludźmi, zakochujesz się, Twoja waga spada … Kojarzysz te momenty? A teraz zastanów się z jakimi emocjami jesz i pijesz? Czy jest to zadowolenie, wdzięczność, entuzjazm … czy bardziej poczucie winy, wyrzuty sumienia, złość czy smutek …?

Jakie emocje i uczucia pomagają w odchudzaniu i utrzymaniu pięknej sylwetki?

samoakceptacja

Rozpoznanie i zaakceptowanie prawdy o sobie samym, pozwala odkryć i wyrazić to, kim naprawdę jesteś. Pozwoli, by się przyznać, że jesteś WYJĄTKOWA mimo wad. Cóż, któż ich nie ma? Coś, co jest wadą dla jednego, będzie zaletą dla drugiego. Dzięki akceptacji siebie, możesz łatwiej zapoczątkować zmiany. Akceptując w sobie słabość, będziesz w stanie zbudować szybciej siłę, akceptując brak doskonałości, staniesz się doskonała … Tak wiele kobiet przychodząc do mnie na Program – chce schudnąć szybko, bez akceptacji siebie … jeżeli tak się dzieje, waga czasami ani drgnie.

miłość

To nie tylko uczucie skierowane do innych, ale również do siebie. Czy wystarczająco kochasz siebie? Miłość pomaga tworzyć poczucie pełni. Czasami jemy właśnie z powodu poczucia braku i pustki. Miłość daje zadowolenie i umożliwia samorealizację, buduje poczucie bezpieczeństwa, komfortu i spokoju. Pomaga osiągnąć wewnętrzną harmonię.

dziewczyna z balonami

Odwaga

Rozumiana w wielu aspektach, np. by żyć zgodnie z własnymi przekonaniami, by wychodzić poza strefę komfortu, by mówić o swoich emocjach, by myśleć o sobie, by dać sobie przestrzeń na bycie niedoskonałą. Z odwagą zawsze związana jest umiejętnosć stawiania czoła trudnościom. Mając odwagę możesz rozwiązywać problemy, a nie je zajadać. Nie możesz osiągnąć ani nauczyć się czegoś ważnego, nie wychodząc ze swojej strefy komfortu, nie robiąc tego, czego się obawiasz.

Radość

Zgodzisz się, że radość, to źródło młodości, bo wyzwala tyle pozytywnej energii, że zapomina się o potrzebie jedzenia. Cieszysz się tym, co jest, jesteś tu i teraz, a problemy odchodzą w zapomnienie. Kiedy jesz z radością, posiłek lepiej smakuje, szybciej odczuwasz sytość, taki posiłek jest też lepiej trawiony.

positive

Spokój

Prowadzi zawsze do większej uważności, świadomości i kontroli tego, co robisz , o czym myślisz i jak spędzasz czas. Spokój wprowadza stan równowagi psychicznej. Kiedy spędzasz dzień na „autopilocie” brakuje Ci wtedy spokoju i uważności. Twoim losem kierują przyzwyczajenia i przypadki, a nie świadome wybory. Odczuwając wewnętrzny spokój jesteś w stanie lepiej o siebie zadbać, zatroszczyć sie sobą, lepiej się poznać, a to jeden z warunków osiągnięcia na długie lata pięknej sylwetki.

Wdzięczność

To umiejętność cieszenia się tym, co sie ma, kim się jest i gdzie sie jest. Wiadomo, nie zawsze masz tylko te dobre dni, czasem denerwują i irytują ludzie, nic nie idzie po Twojej myśli, ale podobno każdy „zły” dzień dla Twojego ego jest oświeceniem dla Twojej duszy. Wdzięczność jest kluczem do pełni życia, bo zamienia pustkę w pełnię, zło w dobro, a słabość w siłę. Powoduje, że przestajesz się skupiać na braku. Poczucie braku zawsze wywołuje frustrację  i chęć pocieszania się słodkościami oraz śmieciowym jedzeniem. Wdzięczność zmienia kierunek skupienia.

momenty, kiedy odczuwasz prawdziwy przepływ, to …

  • przestajesz mieć świadomość czasu – jesteś tak skoncentrowana na tu i teraz, że godziny wydają się minutami …
  • motywacja płynie z wewnątrz a nagrodą jest aktywność sama w sobie …
  • gdy w pełni koncentrujesz się na ty, co robisz …
  • gdy ciało jest rozluźnione, pozbawione napięcia …
  • gdy wyzwanie jest ekscytujące, a Twoje umiejętności i kompetencje sprawiają, że nie jest problematyczne …
  • gdy odczuwasz błogość, wychodząc ponad zamartwianie się, swoją fizyczność i poza swoje granice …

Które z powyższych stanów i momentów praktykujesz, doświadczasz?

Kiedy ostatnio doświadczyłaś tych emocji?

Czy bardziej skupiasz się na pozytywnych aspektach czy negatywnych?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s