dobra forma

JAK WRÓCIĆ DO FORMY PO ŚWIĘTACH?

Święta, święta i … po świętach. Wiem, że osoby, które są przeze mnie prowadzone zaplanowały te święta – właściwie zaplanowałyśmy je razem. Wiem, że większości z nich udało się zrealizować zdrowy plan. Niektóre przesadziły z ilością, ale i tak było zdrowiej niż rok temu. Jeśli jednak przesadziliśmy z ilością spożytych pokarmów – to przecież żyjemy! Mogło nam jedynie wskoczyć tu i ówdzie i czujemy się lekko ociężali. Głowa do góry i działamy dalej. Przecież damy na pewno radę i tym razem! Poniżej 10 ZASAD, ABY WRÓCIĆ DO FORMY PO ŚWIĘTACH.
1. Wypijaj przez klika dni na czczo ciepłą wodę z cytryną.
2. Pamiętaj o tym, aby się nawadniać. W trakcie dnia pij dużo ciepłej wody z cytryną, zielonej herbaty lub wody kokosowej. Dlaczego wodę kokosową? Jest ona naturalnym izotonikiem bogatym w witaminy i minerały (magnez, potas, wapń, fosfor, witamina C, z grupy B, + wysoki poziom elektrolitów).
3. Zmniejsz liczbę węglowodanów spożywanych w posiłkach i zastąp je białkiem i tłuszczem. Wyeliminuj cukier i jego ukryte źródła! Wiem, że Ty już go nie używasz, ale przypominam, tak na wszelki wypadek. Dla zainteresowanych wkrótce odbędzie się webbinar!
4. Jedz regularnie i planuj swoje posiłki. Unikniesz tym sposobem podjadania przypadkowych produktów. Zadbaj o tzw. zdrowe przekąski. Ja proponuję warzywa.
5. Jedz małymi kęsami, dokładnie przeżuwając pokarm. Pamiętaj, że sygnał sytości dociera do mózgu dopiero po 20 minutach. Postaraj się zjeść kęs, później odłożyć sztućce na talerzu, przełknąć pokarm, potem zjeść kolejny kęs – dobry sposób, aby nauczyć się wolno spożywać posiłki.
6.Zadbaj o higienę snu. Kładź się spać wcześniej. Podczas snu organizm regeneruje się. W tym czasie również wydzielają się potrzebne hormony: serotonina, melatonina, dopamina – odpowiedzialne za równowagę psychiczną.
7. Nie zapominaj o probiotykach oraz prebiotykach – jedz prawdziwe kiszonki.
8. Wspomóż się suplementacją, jeżeli gorzej trawisz białko – to przed posiłkiem wodę z cytryną, herbatę miętową lub roztwór wody z octem jabłkowym, ewentualnie enzymy trawienne. 
Na logikę – najwyższy poziom kwasu solnego w żołądku mają dzieci, im jesteśmy starsi, tym maleje  jego wydzielanie. A zażywane leki z grupy ipp (inhibitorów pompy protonowej), dodatkowo blokują wydzielanie kwasu żołądkowego, więc tworzy się błędne koło.
9. Wróć do aktywności fizycznej.
10. TRZYMAJ SIĘ PLANU!!! I PAMIĘTAJ O TEORII MAŁYCH KROKÓW. POWODZENIA!

sukces

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s